Květen 2024

V pondělí 27.5.2024 ve 13:38 vyjela jednotka s vozem DA Škoda Fabia a CAS Renault na dopravní nehodu se zraněním. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o osobní automobil, který sjel ze svahu a poškodil sousední automobil a dům. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou si převzala do péče ZZS.

Dne 26.5.2024 ve 13:39 vyjela jednotka s vozem DA Škoda Fabia a CAS Renault na záchranu osob. Jednalo se o osobu v bezvědomí. Jednotka po příjezdu na místo události zahájila první pomoc, ve které setrvala až do příjezdu ZZS. Bohužel pacienta se nepodařilo oživit.

Čerpání vody pokračuje. Jednotka vyjížděla s vozem CAS Renault v 01:50 do obce Semošice. V 05:35 byla opět jednotka povolána do Semošic. V 08:56 do obce Horšov.

V 19:28 vyjela jednotka s oběma vozy CAS Renault, Scania a DA Peugeot Boxer na technickou pomoc. Jedná se o čerpání vody ze sklepů zde v Horšovském Týně. Zásah stále probíhá. Na místě HS Staňkov a SDH Domažlice.

Dne 19.5.2024 v 16:26 vyjela jednotka s vozem DA Fabia a CAS Renault na požár osobního vozu po dopravní nehodě. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozu do stromu. Požár nebyl potvrzen a na místě se nacházely 3 zraněné osoby, z toho jedno dítě. Všechny osoby již byly venku z vozu a...

Dne 16.5.2024 vyjela jednotka na transport pacienta zde v Horšovském Týně. Hasiči pomohli ZZS s transportem pacienta do sanitky a následně se vrátili zpět na základnu.

Dne 12.5.2024 vyjela jednotka na technickou pomoc. Dle prvotních informací se jednalo o čerpání vody. Na místě události bylo zjištěno, že se jedná o poruchu na veřejném pítku. Jednotka zastavila vodu a vrátila se zpět na základnu.

Jednotka vyjela s vozem CAS Renault v 15:54 na likvidaci obtížného hmyzu do obce Zhoř. Jednalo se o včely ve zdi domu a nedaleko se nacházel velký roj na stromě. Jednotka provedla odchyt včel do rojáčku a následně se jich ujal jeden z našich členů, který je včelař.

V sobotu 4.5.2024 ve 23:02 vyjela jednotka na požár PCO do firmy Gerresheimer. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná jako obvykle o planý poplach. Na místě události HS Staňkov.