Taktické cvičení

20.04.2024

V sobotu 20. dubna 2024 proběhlo ve "Staré škole" v Horšovském Týně předem naplánované taktické cvičení jednotek požární ochrany. Ve sklepních prostorách školy začalo hořet v 10 hodin dopoledne a došlo k zakouření objektu školy a při evakuaci žáků došlo ke ztrátě 10 dětí a jedné paní učitelky. Na místo se postupně dostavily jednotky hasičů SDH Horšovský Týn, HZS Staňkov a Freiwillige Feuerwehr Nabburg. Jedna průzkumná skupina složená z nabburských hasičů nalezla a začala s likvidací požáru ve sklepě školy a ostatní hasiči započali s průzkumem celého objektu. Postupně byly nalezeny všechny pohřešované osoby, které bylo nutno ze školy evakuovat. Někteří byli sneseni na nosítkách s vyváděcí maskou, někteří museli být evakuováni za pomoci výškové techniky přes okno v 1. patře. Celý výcvik probíhal v dýchací technice a všichni přítomní si prověřili svoji připravenost. Toto taktické cvičení připravili horšovskotýnští hasiči nejen pro sebe, ale i pro své německé kamarády z Nabburgu a "oslavili" tak společně 20 leté partnerství mezi městy Horšovský Týn a Nabburg.